Галерея «Мистецтво Слобожанщини» запрошує на персональну виставку майстрині художньої кераміки Ольги Тимошенко

Від 26 січня до 10 лютого 2021 року Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва презентує персональну виставку  «Мистецькі верлібри» майстрині художньої кераміки Ольги Тимошенко.

Ще з малечку Ольга спостерігала, як її  батьки добре малювали. Талановита   мисткиня зберегла спогади дитинства і простенький альбом, у якому разом з мамою розмальовувала яскраві квіти.

Захоплення Ольги Тимошенко керамікою припало на 1996 рік, коли вона   прийшла викладачкою до Валківської школи мистецтв і де познайомилась із заслуженим майстром народної творчості України Борисом Цибульником.  Борис Миколайович показав молодій майстрині особливості виготовлення глиняної іграшки під назвою «Валківський свищик». Так розпочалась нова сторінка у мистецькому світобаченні Ольги: художня кераміка стала визначальною для її творчості.  Майстриня опанувала й інше жанрове спрямування у народному  мистецтві: писанкарство, ляльку-мотанку,  валяння. Кожну таку роботу Ольга Тимошенко виконує повстю за один чи два сеанси. ЇЇ повстяний пейзаж – такий собі «вовняний Всесвіт» для майбутнього керамічного виробу.

Сьогодні  Ольга є визнаною майстринею з гончарства – вона членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України і Харківського клубу писанкарства імені Алли Овчаренко. Окрім того, увесь свій досвід вона передає ще й учням Валківської школи мистецтв.

Любов до рідної землі дала змогу втілити давню мрію – зробити Валківський свищик знаним. У 2020 році Ольга Тимошенко разом із фахівцями Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва записали до скарбниці нематеріальної культурної спадщини України мистецтво виготовлення звукової глиняної іграшки-забавки «Валківський свищик».

І зараз Ольга Тимошенко разом з викладачами школи продовжує популяризувати унікальне мистецтво, яскраві зразки якого можна побачити на її персональній виставці художньої кераміки та вовняної акварелі «Мистецькі верлібри».

На відвідувачів чекають українські козаки, козачки та господарочки, домашні тварини і фантастичні звірі, характерні для сюжетів Валківської кераміки. У кожного з персонажів своя унікальна роль у світі повстяних пейзажів авторки.

Адреса галереї «Мистецтво Слобожанщини» : місто Харків,  площа Свободи, 5, Держпром, 4-й підїзд

Довідки телефоном + 38 057 717-10-40, +38 057 705-15-50

Перегляд експозиції відбуватиметься із дотриманням усіх карантинних обмежень

Вхід вільний

Поділитися:

Залишити коментар