У Харківській обласній державній адміністрації відбулась робоча нарада з представниками чорнобильських громадських організацій

Під головуванням радника голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Черняка 19 лютого відбулася робоча нарада за участі керівників структурних підрозділів ХОДА та представників чорнобильських громадських організацій. Під час наради обговорювався план заходів до 35-ї річниці від дня катастрофи на Чорнобильській АЕС. Відкриваючи нараду, Михайло Черняк зазначив, що питання соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС та системний підхід до їх вирішення є пріоритетними – саме на них закцентувала увагу голова Харківської обласної державної адміністрації    Айна Тимчук під час зустрічі з ліквідаторами. Михайло Черняк відзначив, що при Харківській ОДА створений оргкомітет, який координуватиме реалізацію заходів до 35-ї річниці Чорнобильської аварії. Директор Департаменту соціального захисту ХОДА Юрій Шпарага наголосив, що соціальний супровід учасників ліквідації наслідків аварії у Харківській області захищений і здійснюється у відповідності до чинного законодавства. Директорка Департаменту культури і туризму ХОДА Людмила Терещенко підкреслила, що серед заходів соціального спрямування, передбачено проведення низки тематичних заходів, таких як фестивалі, фотовиставки, конференції, зустрічі, театралізовані вистави. Людмила Терещенко наголосила, що Департамент культури і туризму має досвід практичної взаємодії з чорнобильськими громадськими організаціями та підтримує їх мистецькі ініціативи. Зокрема проведення фестивалю-конкурсу пісенної творчості та конкурсу відео проєктів з чорнобильської тематики, бо серед учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є чимало мистецьки обдарованих особистостей, чий образотворчий, музичний та літературний таланти заслуговують глядацької уваги. У нараді взяла участь заступниця директорки Департаменту науки і освіти ХОДА Ольга Алфьорова, яка підкреслила, що діяльність освітніх закладів Харківщини передбачає не тільки надання освітніх послуг, а й виховну складову, яка спрямована на забезпечення соціалізації  учасників навчального простору. В освітніх закладах передбачені полідисциплінарні заходи, які предметно висвітлюватимуть чорнобильську тематику.      

Представники чорнобильських громадських організацій висловили побажання про необхідність долучення усієї громадськості до вшанування подвигу ліквідаторів та ініціювали робочу зустріч у розширеному форматі разом із народними депутатами України, під час якої вони мали б можливість обговорити законодавчі ініціативи.

Поділитися:

Залишити коментар