Засідання комітетів з присудження щорічних премій та іменних стипендій у галузі культури і мистецтва

16 листопада 2020 року  у приміщенні  Малої зали Будинку рад під головуванням заступника голови Харківської обласної державної адміністрації  Євгенія Грицькова відбулися засідання комітетів з присудження щорічних премій імені О.С. Масельського у галузі культури та мистецтва, фізичної культури і спорту, молодіжної політики. Окрім того , у комітетах   обговорювалися питання  з призначень щорічних премій , іменних стипендій Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради у галузі культури і мистецтва.

За результатами голосування щодо присудження премії  ім. О.С. Масельського підтримані  кандидатури:

– у галузі культури та мистецтва – КАЛОЯНУ Армену Міграновичу, головному режисеру Державного підприємства «Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка»;

– у галузі спорту – НОВІКОВУ Семену Сергійовичу, спортсмену-інструктору штатної збірної команди України з  греко-римської боротьби, майстру спорту України міжнародного класу ;

– у галузі молодіжної політики – ШАПОВАЛОВУ Олексію Олександровичу, завідувачеві сектору соціокультурної діяльності центральної бібліотеки Первомайської міської централізованої бібліотечної системи, куратору Молодіжного центру хаб «КОМОРА», керівнику гуртка «Школа лідерства» Первомайського будинку дитячої та юнацької творчості Первомайської міської ради Харківської області, голові філії Асоціації молодіжних центрів України «Мережа молодіжних хабів Харківщини».

У комітетах підтримані кандидатури представників творчої молоді на присудження  іменних стипендій Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради у галузі культури і мистецтва , а саме:

з вокального мистецтва стипендію імені Миколи Федоровича Манойла – студенці IV курсу кафедри сольного співу та оперної підготовки виконавсько-музикознавчого факультету Харківського національного університету мистецтва імені І.П. Котляревського БОЛДИРЄВІЙ Діані В’ячеславівні;

з декоративно-ужиткового мистецтва стипендію імені Федора Івановича Гнідого – майстрині народного мистецтва ЖОВТІЙ Олександрі Дмитрівні;

з дизайну стипендію імені Володимира Євграфовича Татліна – дизайнеру, члену Спілки дизайнерів України ДЬЯКОНОВУ Антону Максимовичу;

з літератури стипендію імені Григорія Федоровича Квітки-Основ’яненка – поетесі, членкині Харківської обласної організації Національної спілки письменників України ЩИГОЛЄВІЙ Світлані Олександрівні;

з музичного мистецтва стипендію імені Іллі Ілліча Слатіна – керівнику народного вокально-інструментального гурту «Перфоменс» комунальної установи «Дергачівський районний Будинок культури» ОСТРОВЕРХУ Дмитру Олексійовичу;

з нематеріальної культурної спадщини стипендію імені Гната Мартиновича Хоткевича  не призначати через відсутність кандидатів;

з образотворчого мистецтва стипендію імені Сергія Івановича Васильківського – художниці-живописиці, членкині Харківської організації Національної спілки художників України ХУДЯКОВІЙ Анастасії Геннадіївні;

з театрального мистецтва стипендію імені Леся Степановича Курбаса – акторці Харківського недержавного театру Творчого об’єднання «ТЕАТР 19» НАВРОЦЬКІЙ Юлії Валентинівні;

з хореографічного мистецтва стипендію імені Павла Павловича
Вірського – керівниці зразкового хореографічного ансамблю «Надія» комунального закладу Богодухівської районної ради «Районний будинок культури», членкині Харківського осередку Національної хореографічної спілки України ПЕДАН Надії Петрів;

з фотомистецтва стипендію імені Олексія Михайловича Іваницькогофотографці, викладачці кафедри теорії і історії мистецтв Харківської державної академії дизайну і мистецтв, членкині Молодіжного об’єднання Харківської організації Національної спілки художників України ОСАДЧІЙ Олександрі Анатоліївні.

Присудити Гранд-премії Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради у галузі культури і мистецтва таким  діячам культури і мистецтва:

у номінації «вокальне мистецтво» – керівниці народного вокального гурту «Душа», комунального закладу Богодухівської районної ради «Районний будинок культури» МИХАЙЛЮЧЕНКО Оксані Миколаївні;

у номінації «декоративно-ужиткове мистецтво» – провідному методисту відділу досліджень та відродження декоративно-ужиткового мистецтва й виставкової діяльності комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва», члену Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженому майстру народної творчості України ВАКУЛЕНКУ Олександру Сергійовичу;

у номінації «дизайн» – дизайнерці, членкині Спілки дизайнерів України НІКОЛАЄВІЙ Маріанні Вадимівні;

у номінації «література» – поету, члену Національної спілки письменників України ТІМЧЕНКУ Віктору Петровичу;

у номінації «музичне мистецтво» – професору кафедри сольного співу та оперної підготовки Харківського національного університету мистецтва

імені І.П. Котляревського, народному артисту України, почесному громадянину міста Харкова КАЛАБУХІНУ Анатолію Васильовичу;

у номінації «нематеріальна культурна спадщина» – кандидатці мистецтвознавства, старшій викладачці кафедри естрадного та народного співу Харківської державної академії культури, артистці-вокалістці вищої категорії Харківського міського театру народної музики України «Обереги» БРЕСЛАВЕЦЬ Галині Миколаївні;

у номінації «образотворче мистецтво» – професорці кафедри живопису Харківської державної академії дизайну і мистецтв, заслуженій діячці мистецтв України, членкині Харківської організації Національної спілки художників України ЧУРСІНІЙ Вірі Іванівні;

у номінації «театральне мистецтво» – директорці, художній керівниці народного театру-студії «Чудеса в решеті» комунального закладу «Пісочинський палац культури та мистецтв» Харківського району УСТІНОВІЙ Наталії Миколаївні;

у номінації «хореографічне мистецтво» – керівниці зразкового аматорського ансамблю народного танцю «Натхнення» міського палацу культури Ізюмської міської ради ПОЛІВОДІ Наталії Володимирівні;

у номінації «фотомистецтво» – фотографу СОЛОНСЬКОМУ Сергію Петровичу.

Підсумовуючи засідання, заступник голови обласної державної адміністрації Євгеній Грицьков відзначив плідну роботу комітетів та виказав слова подяки претендентам, які своїм сумлінням, наполегливою працею  долучилися розвитку молодіжної політики, мистецтва, фізичної культури та спорту Харківщини.

Поділитися:

Залишити коментар