Засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

03.07.2020 року відбулось засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
На засіданні членами консультативної ради було розглянуто низку питань.
Історико-архітектурні опорні плани смт Краснокутськ та
м. Ізюм Харківської області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів.
Обидва проєкти були рекомендовані до погодження Управлінням культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації з подальшим їх поданням на розгляд Міністерству культури та інформаційної політики України.
Нагадаємо, що в Харківській області вже затверджені Історико-архітектурні опорні плани з визначенням історичних ареалів м. Харків, м. Люботин та м. Чугуїв.
Науково-проєктна документація щодо проведення реставраційних робіт на пам’ятках історії місцевого значення, зокрема, проєкт «Ремонт (реставраційний) частини (балкону) пам’ятки архітектури та історії «Будинок, в якому містилась недільна школа Х. Д. Алчевської» (Харківський художній музей.)
13 об’єктів культурної спадщини, 12 з яких були рекомендовані для надання їм статусу щойновиявленого об’єкту з подальшим поданням до Міністерства культури та інформаційної політики України для включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, серед них:
– Монумент Захисникам України, що знаходиться на майдані Захисників України, за категорією місцевого значення, за видом історичний та об’єкт монументального мистецтва;
– Розписи Миколи Самокиша та Сергія Васильківського за категорією місцевого значення, за видом об’єкт монументального мистецтва.
Як зазначила голова консультативної ради, начальник Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Людмила Терещенко, «Питання взяття на державний облік Монументу Захисникам України та надання йому статусу пам’ятки є важливим кроком для увічнення пам’яті героїв, що загинули за Україну, та вдячність тим, хто зараз її захищає.»
Поділитися:

Залишити коментар