203 роки від дня народження Івана Айвазовського

Іван Айвазовський увійшов до історії світового мистецтва як мариніст-романтик, майстер класичного пейзажу. Художник створив понад 6 тисяч неперевершених полотен.

Закінчивши курс навчання у Петербурзькій Академії мистецтв із золотою медаллю першого ступеня, Айвазовський одержав право на поїздку за кордон, однак спочатку художника відрядили до Криму писати приморські краєвиди.

Саме кримський, а згодом італійський періоди у творчості Івана Айвазовського  принесли митцеві світову славу. Великий успіх очікував Івана Костянтиновича  у Парижі, Лондоні й Амстердамі. Після чотирьох років перебування за кордоном, Айвазовський повернувся на батьківщину визнаним майстром, академіком Римської, Паризької й Амстердамської академій мистецтв. Йому на той час ледь виповнилося 27 років, але за плечима вже була блискуча школа живопису, величезний творчий успіх і визнання. Мешкаючи постійно у Феодосії, живописець багато працює, але не обмежується майстернею. Айвазовський веде громадську діяльність, займається археологічними розкопками, постійно відкриває виставки своїх робіт як на батьківщині, так і за кордоном.

За сприяння Айвазовського у Феодосії з’явилися водопровід, музей старожитностей та живопису, навчальні заклади, було реконструйовано морський порт і побудовано залізницю. У власному будинку художник відкрив залу для показу феодосійцям своїх картин.

Після смерті Айвазовського, за його заповітом, будинок «з усіма в ній картинами, статуями й іншими творами мистецтва, що перебувають у цій галереї» перейшов у власність міста. Нині це Феодосійська картинна галерея імені Івана Айвазовського, яка є одним із найдавніших художніх музеїв України.

Поділитися:

Залишити коментар