А пам’ять знову повертає у війну…

22 червня у Національному меморіальному комплексі «Висота маршала І.С.Конєва»  відбулися заходи, присвячені Дню пам’яті жертв війни.

Десятиліття відділяють нас від початку Другої світової, яка стала найбільшим випробуванням для народів, що вступили у смертельний двобій з нацизмом. Не залишилися осторонь і казахстанці, які своєю самовідданою працею в тилу та на фронті зробили вагомий внесок у  розгром нацизму. Український народ пам’ятає, що за  звільнення від нацизму пролилася кров синів і казахстанського народу.

Формування військових з’єднань, виробництво боєприпасів казахстанськими оборонними підприємствами, допомога евакуйованим, збір коштів та одягу для фронтовиків – це далеко не повний перелік того, що зробили казахстанці під час Другої світової.

Символічним стало відкриття виставки «Внесок казахстанців у звільнення України від нацистських загарбників і відновлення її народного господарства» у Національному меморіальному комплексу «Висота маршала І.С.Конєва»  саме 22 червня, у День  скорботи та вшанування жертв війни.

«Гостинні, працелюбні український та казахстанський народи об’єднує спільне бажання жити у вільних і незалежних державах», – підкреслив Почесний консул республіки Казахстан у місті  Харкові Емін Наджафлі під час відкриття виставки.

Своєю чергою радник  Посольства республіки Казахстан в Україні Тохтар Боранбаєвич подякував голові Харківської обласній державній адміністрації Айні Тимчук, Національному меморіальному комплексу «Висота       І. С. Конєва» за активну співпрацю у пошуковій роботі місць поховання загиблих казахстанців та увіковічненню їх пам’яті.

Участь у пам’ятних заходах на висоті Конєва узяли народний депутат України Євген Пивоваров, заступник голови Харківської обласної ради Андрій Малиш, депутати Харківської обласної ради Сергій Чернов, Ігор Захарченко, директорка Департаменту культури і туризму ХОДА Людмила Терещенко, представники громадських об’єднань Харківщини.

На завершення заходу діти з родин  казахстанської діаспори Харківщини та аматорські творчі колективи Золочівщини влаштували тематичний концерт.

Поділитися:

Залишити коментар