До Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення занесено об’єкти Харківської області

Наказом Міністерства культури та інформаційної політики від 14.01.2021 року №10  «Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України» 1476 об’єктів культурної спадщини пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення  міста  Харкова та Харківської області включено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Харківщина  багата  історичними місцями, які відображають  доленосні події для нашого краю. Увага до цих об’єктів  завжди була постійною як на  державному, так і на регіональному рівні. Виявлення, облік та охоронні дії покликані  зберегти надбання для майбутніх поколінь.

Фахівцями Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації разом з ОКЗ «ХАРКІВСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ» тривалий час велася науково – дослідна робота  з об’єктами Харківщини для забезпечення можливостей  їх  включення  до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Серед таких, що  включені до Державного реєстру нерухомих пам’яток стали, зокрема, Українсько-Польський меморіал у Лісопарку, будинок 1-ї чоловічої гімназії  Харкова, пам’ятник козаку Івану Барвінку у місті Барвінкове, Братська могила у с. Гетьманівка  Гетьманівської сільської ради, будинок редакції і друкарні газети «Южный край», що розташовувалися по вулиці Сумській. Усього, як зазначалося, – 1476 об’єктів культурної спадщини Харківської області.

Посилання на наказ Міністерства: https://culturetourism.kharkivoda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/01/nakaz.pdf

Поділитися:

Залишити коментар