Діти України та Польщі відзначають ювілей Лесі Українки

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки Харківська обласна бібліотека для дітей спільно із Харківською обласною універсальною науковою бібліотекою за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації проводять Міжнародний літературний марафон «Моя Леся Українка». 

Для участі у марафоні, якого долучилися понад 500 учасників, необхідно створити відео, у якому декламуватимуться поезії видатної української поетки або демонструватимуться ілюстрації до її творів. Серед представлених  робіт – книжковий арт від Юнацької бібліотеки Управління культури Лозівської міської ради, де на корінцях книжок зображено Мавку з повнометражного анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», створеної українською студією Animagrad FILM.UA Group за однойменною драмою-феєрією  Лесі Українки.

Марафон розпочався від 1 лютого і триватиме до 31 березня 2021 року. Серед учасників – діти та дорослі не лише України, а й  Естонії, Австралії, Німеччини, Канади, Польщі.

З нагоди ювілею Лесі Українки Харківська обласна бібліотека для дітей підготувала низку заходів: онлайн-виставу бібліотечного «Театру на колесах» за творами Лесі Українки» «Ні! Я жива, я буду вічно жити!» https://bit.ly/3kpcCPT ,

поетичну мандрівку «Моя Леся Українка», портретну виставку «Співачка досвітніх вогнів». Окрім того, бібліотекою зорганізована віртуальна екскурсія «Харківські місця Лесі Українки», портретні практики еко-панно з насіння та крупи, еко-леттерінгу «Леся Українка».

У межах проєкту «Ми – українці, ти і я», який проходить у партнерстві з Львівською обласною бібліотекою для дітей, фахівцями Харківської обласної бібліотеки для дітей влаштовано зустріч на інтерактивній платформі Zoom з учнями польських шкіл м. Бартошиці Szkoła Podstawowa nr 8 im. Łesi Ukrainki z Ukraińskim Językiem Nauczania  (https://bit.ly/3r0MTjC

 Вистава «Ні! Я жива, я буду вічно жити!», яку підготувало аматорське об’єднання «Театр на колесах» Харківської обласної бібліотеки для дітей, отримала схвальні відгуки від польських дітей та їх педагогів, які доєдналися перегляду.

Поділитися:

Залишити коментар