До Державного реєстру нерухомих пам’яток України включено 653 пам’ятки археології

Харківщина багата природними та культурно-історичними пам’ятками, які  викликають постійний  інтерес у науковців. Привабливість Слобожанщини  з точки зору туристичного магніту не менш значуща, а в умовах розвитку місцевого туризму може стати потужним осередком. Через це доцільність аналітики, систематизації та стратегії розвитку культурологічних об’єктів  передбачає охоронну діяльність на державному рівні.

За підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації фахівцями ОКЗ «Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини» велася відповідна робота щодо включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, розташованих у Харківській області. Фахова діяльність охоронних установ передбачає виявлення, фотофіксацію, дослідження, підготовку облікової документації  об’єктів культурної спадщини та подання до Центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини всієї документації для подальшого включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Зокрема йдеться  про об’єкти, які перебували у Переліку пам’яток археології України в Харківській області відповідно до Закону Української РСР “Про охорону і використання пам`яток історії і культури”.

Відповідно до наказу Міністерства культури та інформаційної політики України  за № 2088 від 03.09.2020  «Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення включено об’єкти археологічної спадщини, які перебувають на обліку відповідно до законодавства, яке діяло до набрання чинності Закону України «Про охорону культурної спадщини» у Харківській області.

Поділитися:

Залишити коментар