Фестиваль – конкурс вокального мистецтва «Чорнобильська мелодія» (онлайн)

З нагоди 35-х роковин від дня Чорнобильської катастрофи 23 квітня 2021 року за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації в Обласному інформаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся фестиваль–конкурс вокального мистецтва «Чорнобильська мелодія». Ушанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, данина  пам’яті та великої вдячності  – саме такою була мета організованого пісенного фестивалю.  

Через запровадження на території Харківської області “червоного” рівня епідемічної небезпеки, участь та конкурсна діяльність відбувалися онлайн.

На  розгляд  оргкомітету було надіслано 37 заявок з усієї Харківщини  та навіть з Хмельницької області. Серед них – 25 заявок  від дорослих колективів і 12 –  представники дитячих ансамблів і студій  різних напрямків вокального мистецтва. За умовами конкурсу учасники  підготувати відеозапис двох номерів : патріотичної композиції та пісні про Чорнобиль державною мовою у супроводі  інструментальної фонограми, a капелa чи із супроводом наживо.

Конкурсні номери оцінювало  журі у складі:

  • Віра ЛАГУТІНА, директор КЗ «ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА»;
  • Любов ОСТРОВЕРХ, методист туристично-інформаційного відділу КЗ «ХАРКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ»;
  • Володимир ПРОСКУРІН, голова Всеукраїнського об’єднання ветеранів Чорнобиля;
  • Олена ШИШКІНА, Заслужена артистка України, керівник народного фольклористичного гурту «Слобожаночка», викладач вищої категорії циклової комісії «Хорові дисципліни», методист КЗ «Харківський фаховий вищий коледж мистецтв», солістка жіночого вокального тріо «Обереги», доцент кафедри естрадного та народного співу факультету музичного мистецтва Харківської державної академії культури, голова журі.
  • Людмила ОМЕЛЬЧЕНКО, заслужена артистка України, солістка жіночого вокального тріо «Обереги» КЗ «ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА».

Опрацьовування результатів конкурсного відбору роботи здійснювала  секретарка журі Галина ГЕЙКО, лауреат міжнародних, національних конкурсів і фестивалів, солістка ансамблю народних інструментів «Ярмарок», провідний методист КЗ «ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА».

Підсумки перегляду виступів конкурсантів та імена переможців будуть оприлюднені 26 травня 2021 року на офіційному сайті та в соціальних мережах КЗ «ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА» та інтернет-ресурсах Департаменту культури і туризму ХОДА.

Виконавський рівень учасників фестивалю – конкурсу вокального мистецтва «Чорнобильська мелодія», репертуар та виявлене шанобливе ставлення до подій тридцятип’ятилітньої  давнини гідно нагадали про  безприкладний подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Поділитися:

Залишити коментар