Фото з Харкова увійшло до топ-10 української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2020»

Міжнародний конкурс фотографій об’єктів культурної спадщини для Вікіпедії під назвою «Вікі любить пам’ятки» визначив переможців – обрано 10 найкращих робіт.  У 2020 році на конкурс подали понад 47 тисяч світлин та відео пам’яток культури України, що є рекордом за час проведення конкурсу в Україні.  За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць. Найкращими стали 10 світлин пам’яток, розташованих у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях та місті Києві. Більшість об’єктів – це  пам’ятки архітектури,  є одна пам’ятка археології та пам’ятка історії. Ці фотографії представлятимуть Україну на міжнародному етапі конкурсу, де виборюватимуть перемогу серед учасників інших країн.

Фотографія Покровського собору у Харкові посіла третє місце. Авторка переможного фото – Катерина Поліщук.  Покровський собор – єдиний фрагмент забудови Харківської фортеці XVII століття, який  зберігся до наших часів.

У межах конкурсу визначали авторів найкращих фотографій та учасників, що сфотографували найбільшу кількість об’єктів нерухомої спадщини загалом та серед областей України. А  спеціальна номінація «Віа Регіа Україна», «Єврейська спадщина», «Млини» та «Відео». Списки проєкту «Вікі любить пам’ятки» у Вікіпедії залишається найбільшою відкритою базою офіційних пам’яток культури України. Цього року кількість об’єктів у списках налічує понад 92 тисячі. В Україні конкурс зорганізований за сприяння громадської організації «Вікімедіа Україна».

Зазначимо , що «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) – міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований Нідерландами  у 2010 році. Конкурс  визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим  у світі. Всього за час проведення конкурсу було завантажено понад 3,1 млн. світлин, понад 320 тисяч з них – фото з України.

Детальніше за посиланням  wlm.org.ua, сторінка у фейсбуці: https://www.facebook.com/wlmua

Поділитися:

Залишити коментар