Харківщина вшановує пам’ять жертв голодоморів в Україні

Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. Це  вічний біль  від незагоєної рани і великої скорботи – мільйони  наших співвітчизників пішли у вічність голодною смертю, не маючи на столі скибки хліба.  Запалити свічку пам’яті про  усіх безневинних страждальців прийшли до Меморіального комплексу жертвам голодоморів в Україні  заступники голови Харківської обласної адміністрації Євгеній Грицьков,  Тарас Пастух, Руслан Тихонченко, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, заступник міського голови Михайло Фатєєв , представники громадських організацій. 

Скорботний вечір   не  приховував сліз як і сьогоднішнє заплакане небо Харківщини – важко бути байдужим перед пам’яттю голодного лихоліття. Моторошні спогади очевидців,  їх документальні свідчення, дивом збережені щоденники смертельних жнив  і безліч імен у Книзі пам’яті , що зберігаються у музеї голодоморів, є неспростовним доказом геноциду українського народу через найстрашнішу зброю – голод.

Житнє колосся  до ніг матері-страдниці  у чорній хустині,  паляниця  на рушнику  і  незгасне полум’я свічок від усієї Харківщини стали згуртованим поминанням жертв  голодоморів в Україні.

Вічної пам’яті загиблим. 

Поділитися:

Залишити коментар