Харківський літератор Сергій Жадан став лауреатом премії імені Дерека Волкотта

Сергій  Жадан – один із найпомітніших письменників сучасного літературного простору.

Навряд чи вартує вдаватися до прискіпливої літературознавчої аналітики творчого доробку харківського письменника, поета, драматурга і громадського діяча Сергія Жадана – його лірика пізнавано перегукується із сучасним світобаченням чи не кожного з нас, автор наче тримає золоту нитку, вправно зіткану естетикою модернізму 20-30 років минулого століття літературною школою Харківського будинку «Слово».

Іронічна тональність, смілива синоніміка, поетичний синтаксис і нелегка метафорика поезій Сергія Жадана відзначаються відсутністю такої почасти звичної просторової поетичної грані – автор майстерно синтезує слово з думкою, аби читач зумів дошукатися істини самотужки.

Лірична збірка Сергія Жадана «A new orthography» («Новий правопис») отримала визнання серед претендентів на  престижну літературну премію за збірку поезій «A new orthography» («Новий правопис») у 2021 році.

 «Проникливі й глибоко чарівні вірші «Нового правопису» Сергія Жадана – чергове дивовижне свідчення переможної сили ліричної уяви. Від такої поезії звикли очікувати їдку іронію або втечу до сюрреалістичної дійсності. Та я вражений щедрістю душі цього твору та мужністю автономного голосу, який наполегливо змальовує життя під час війни: його видиму примхливість і таємничу радість», – підкреслив поет Мейджор Джексон, який був серед фахового журі, що обирало переможців із двадцяти претендентів на здобуття премії.

Сердечно вітаємо Сергія!

Бажаємо літературних гараздів, нових творчих злетів, які дарують читачеві особливу мистецьку радість від поетичного слова.

   

Довідково: премія імені Дерека Волкотта – щорічна відзнака сучасних поетів і поеток не американського походження за нову ліричну збірку, опубліковану англійською мовою або англійським перекладом за останній календарний рік. Окрім винагороди премія передбачає літературні читання у Бостонському театрі Boston Playwrights’ Theatre та резиденцію протягом одного тижня у  будинку Дерека Волкотта на час проведення однойменного фестивалю. Засновником премії є видавництво Arrowsmith Press спільно з театром Boston Playwrights’ та Фестивалем Волкотта у Порт-оф-Спейн.

Дерек Олтон Волкотт (1930-2017) – видатний поет і драматург із Сент-Люсії. Від середини 1970-х років читав лекції у Колумбійському, Єльському та Гарвардському університетах. Пізніше здобув звання професора Бостонського університету, де викладав основи поетичної творчості та драматургії. За поетичну творчість Волкотта був нагороджений Королівською медаллю та премією імені Т.С. Еліота. У 1992 році Дерек Волкотт отримав Нобелівську премію з літератури.

Поділитися:

Залишити коментар