Масляна у Сковороди

Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди сьогодні гостинно зустрічав весну: Харківщина традиційно святкувала Масляну. Частування млинцями, пряниками, льодяниками, пирогами та варенками, веселі музики, веснянки, тематичні локації, стилізована анімація та ремесла, спортивні та ігрові розваги – усе це не лишило байдужими гостей. На Сонячній галявині музею професійні та аматорські колективи Харківщини влаштували концерт, дзвінкоголосся якого линуло за межі славнозвісної Сковородинівки.

Привітати зі святом Масляної до «туристичного магніту» Харківщини завітали заступник голови Харківської обласної державної адміністрації  Антон Деньгуб, народний депутат України Олексій Красов, голова Богодухівської районної адміністрації Анатолій Рисцов, секретар Золочівської селищної ради Віталій Садовий.

«Радий, що традиційні свята продовжують об’єднувати нас, навіть у непрості часи. Упевнений, що сьогодні, як ніколи, нам потрібні світлі та радісні емоції, які дають наснагу та сили долати випробування і негаразди, котрі, на жаль, випали на долю нашої країни. Масляна – саме таке світле свято, яке символізує перемогу весни над зимою, добра над злом. Тож від голови Харківської обласної державної адміністрації Айни Тимчук та від себе особисто бажаю усім теплої та сонячної весни, гарного настрою і здоров’я», – зазначив у вітальному слові Антон Деньгуб. Він наголосив, що свято Масляної проводиться у Сковородинівці не випадково, адже у наступному році відзначатиметься 300-річчя від дня народження відомого українця зі світовим іменем – Григорія Сковороди.

А вже у надвечір’ї небо Сковородинівки осяяло полум’я благодатного вогню від спаленого опудала Зими, яке за віковічною традицією українців сповіщає про те, що «Масляна на порозі – весна в дорозі».

Поділитися:

Залишити коментар