У Департаменті культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації відбулася робоча нарада із представниками театрально-концертних закладів Харківської області

З метою забезпечення виконання статті 23 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якою унормовано застосування державної мови у галузі культури, у Департаменті культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації 21 липня 2021 року відбулася робоча нарада для представників театрально-концертних установ Харківської області.

Під час наради обговорювалися шляхи забезпечення функціонування і застосування державної мови, якою необхідно здійснювати супровід, публічне виконання або показ театральної вистави, проведення мистецьких виставок, туристичне та екскурсійне обслуговування, кінематографічну та мистецьку діяльність, випуск інформативної продукції.

Департаментом культури і туризму ХОДА будуть направлені відповідні звернення до Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради щодо виділення коштів на придбання екранів та іншого обладнання, що будуть транслювати переклад авторських лексичних, синтаксичних та фразеологічних конструкцій, які використовуються мовою оригіналів для драматургічних рішень у мистецьких продуктах. Додаткове екранне обладнання, зокрема, надасть можливостей для створення рухливого рядка для синхронізації перекладу.

Відповідний пункт вже передбачений у Програмі розвитку культури, туризму та охорони нерухомої культурної спадщини Харківської області на 2019 – 2023 роки, затвердженої рішенням обласної ради  від 06 грудня 2018 року № 822-VІI (зі змінами).

   «Практика перекладу державною мовою за допомогою субтитрів під час театральної вистави, її звукового перекладу чи в інший прикладний спосіб є звичною у театрах Європи, – взявши слово під час наради, зазначила директорка Харківського державного академічного драматичного українського театру       ім. Т.Г. Шевченка Маргарита Сакаян, – ми готові запровадити її, але для практичної реалізації потрібні додаткові кошти».

Підбиваючи підсумки наради, директорка Департаменту культури і туризму ХОДА Людмила Терещенко висловила упевненість, що Харківська обласна державна адміністрація, Харківська обласна рада підтримає ініціативу Департаменту культури і туризму, і театрально-концертні заклади Харківської області забезпечать функціонування і застосування державної мови у галузі культури.

Поділитися:

Залишити коментар