У Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбулась презентація енциклопедичного видання третьої книги Зводу пам’яток історії та культури Харківської області

«Звід пам’яток історії та культури України» є державним проєктом із підготовки багатотомного енциклопедичного видання про нерухомі пам’ятки археології, історії, архітектури, містобудування та монументального мистецтва.

До Програми розвитку культури, туризму та охорони нерухомої культурної спадщини Харківської області на 2019-2023 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 06.12.2018 року №822-VIІ (зі змінами) включено пункт «Забезпечення підготовки видання збірок за матеріалами Харківського тому всеукраїнського багатотомного енциклопедичного видання «Звід пам’яток історії та культури України».

За підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації у межах підготовки третього видання Зводу фахівці Харківського обласного центру охорони культурної спадщини, провідні історики, археологи, архітектори та мистецтвознавці  опрацювали та систематизували наукові доробки дослідників ХХ- ХХІ століття як першоджерела для книгозводу.

Відкриваючи презентацію третього енциклопедичного видання пам’яток історії та культури Харківської області, заступник директора Департаменту культури і туризму Олександр Костін від імені заступника голови ХОДА Антона Деньгуба висловив подяку редакційній колегії за організацію видання, яке стало унікальним документом як для академічної та прикладної галузевої науки, так і для загальної популяризації історико-культурної спадщини Харківської області. Олександр Костін підкреслив, що Харківський том відтепер містить пам’ятки історії та культури Люботина, Первомайська і Первомайського району. «Дозвольте сердечно подякувати кожному, хто долучився проєкту – це результат колективної злагодженої роботи. Упевнений, що це не остання книга – з таким потужним  науковим потенціалом редколегії  будуть і наступні фундаментальні видання», – підкреслив Олександр Костін. 

 Під час презентації Зводу заступник директора  Департаменту культури і туризму вручив відзнаки провідним фахівцям редколегії за багаторічну науково- методичну роботу та побажав плідної професійності діяльності, спрямованої на збереження культурної спадщини Харківської області.

Поділитися:

Залишити коментар