Відкриття виставки у Харківському художньому музеї “Повернення через століття. Ладіслав Тракал: художник і педагог”

У Харкові мистецька подія – Художній музей презентував монографічну виставку живописних і графічних робіт видатного художника Ладіслава Тракала, чия творчість тісно пов’язана з нашим містом. Ладіслав  Тракал  у кінці XIX  – на  початку XX століття жив і працював  у Харкові, а його особливе художнє світобачення вплинуло на формування та розвиток авангардистського живописного почерку, який  з упевненістю можна називати «харківським».

Виставкові зали  музею запросили  відвідувачів до  ста двох живописних і графічних полотен художника, що зберігалися у приватних колекціях шанувальників , у родинах спадкоємців та у фондах Харківського художнього музею. Зусиллями молодого харківського мистецтвознавця Якова Скульського та фахівців музейної справи  картини видатного художника стали окрасою сьогоднішнього мистецького вернісажу.Переважна більшість робіт презентована вперше – від академічних студентських робіт, виконаних у Празькій Академії мистецтв, до творів так званого «харківського» періоду в творчості Тракала.

Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер, вітаючи відкриття виставки , подякував колективу Харківського художнього музею за організацію виставки, яка дала  можливість долучитися  прекрасного та  отримати естетичне задоволення  від мистецької експресії   полотен Ладіслава Тракала.

Поділитися:

Залишити коментар