«Вікі любить пам’ятки» запрошує до участі у фотоконкурсі

Найбільший міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини відбудеться від 01 по 30 вересня 2021 року. В Україні він пройде вже вдесяте.

Мета проєкту – зібрати світлини усіх пам’яток нерухомої культурної спадщини України для  ілюстрування у Вікіпедії.

«Конкурсний перелік – 92 тисячі пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини від усіх регіонів України та Криму. Культові споруди, будинки, палаци – усього майже 330 тисяч світлин відтворюють близько 38-и  тисячі об’єктів культурної спадщини України завантажено до Вікіпедії. Однак велика частина культурної спадщини України ще не представлена світлинами. Конкурс має на меті виправити саме цю прогайвину, – розповідають організатори, – запрошуємо долучитися конкурсу, аби показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до їх теперішнього становища», – зазначають організатори конкурсу.                                              

До участі у конкурсі запрошуються усі охочі. Для цього слід протягом вересня  завантажувати на Вікісховище світлини власного авторства, послуговуючись конкурсним переліком пам’яток. Фотографії  та відео  із зображеннями пам’яток можуть бути зроблені будь-коли. Головне, щоб це були  роботи, виконані власноруч.Переможці конкурсу отримають цінні подарунки. Призовий фонд розподілятиметься між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, серед авторів найкращих фото від кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні і серед переможців спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, котрі вперше беруть участь у конкурсі. Десять найкращих світлин культурної спадщини України виборюватимуть перемогу на міжнародному рівні.

Детальніше тут  ua.wikimedia.org

Поділитися:

Залишити коментар