Засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

Під головуванням заступника директора Департаменту культури і туризму – начальника управління туризму Олександра Костіна 22 березня відбулося чергове засідання  Консультативної ради з питань охорони  культурної спадщини при Департаменті культури і туризму ХОДА. До порядку денного  були внесені питання, спрямовані на висвітлення реалізації завдань  попереднього засідання від 18 грудня 2020 року. Відкриваючи нараду, Олександр Костін підкреслив важливість комплексного підходу у вирішенні завдань, що становитимуть діяльнісну складову в роботі Консультативної ради, а саме: розгляд науково-проєктної документації на реставрацію пам’ятки історії національного значення – пам’ятне місце під дубом, яке пов’язане з життєвим  і творчим шляхом Григорія Сковороди на території Національного літературно-меморільного музею Г.С.Сковороди у Богодухівському районі; питання узяття на державний облік пам’ятки монументального мистецтва «Вітражний цикл. Сторінки історії» у Холодногірському районі міста Харкова; розгляд звернення Мереф’янської міської територіальної громади стосовно встановлення арт-об’єкту «Я люблю Мерефу» в охоронній зоні пам’ятки історії місцевого значення – пам’ятника Івану Сірку (охоронний номер 4331-Ха.) Окрім того, Олександр Костін закцентував увагу на пам’ятках археології Харківщини, що становлять історико-культурну цінність для усієї Cлобожанщини.

Під час обговорення питань порядку денного директор ОКЗ «ХНМЦОКС», заступник голови Консультативної ради Олександр Тритинник зазначив про необхідність узяття на державний облік 5-ти об’єктів культурної спадщини Чугуївського, Куп’янського районів та міста Харкова.

До  обміну думками  під час засідання Координаційної ради долучилися провідні фахівці: Хесін В.О., головний архітектор ТОВ «Науково-дослідний і проєктний інститут цивільного будівництва «СХІДБУДПРОЄКТ», завідувач відділу пам’яток історії ОКЗ «ХНМЦОКС» Білько І. В., завідувач відділу пам’яток археології Колода В.В. та Путятін В.Д., провідний науковий співробітник відділу пам’яток історії ОКЗ «ХНМЦОКС».

Підбиваючи підсумки наради, заступник директора Департаменту культури і туризму Олександр Костін подякував учасникам за теоретико-наукові компетентності, що суттєво вплинуть на вирішення питань охорони культурної спадщини Харківської області.

Поділитися:

Залишити коментар