Затверджений перелік об’єктів культурної спадщини Харківської області

Розпорядженням  Харківської обласної державної адміністрації від 23 листопада 2020 року № 745 «Про затвердження переліку об’єктів культурної спадщини Харківської області»  внесено  1071 одиницю щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Серед них 940 археологічних об’єктів, 121 об’єкт історії та 10, що становлять цінність як монументальне мистецтво.

 Сьогодні до історії та культури рідного краю, національної ідентичності, місцевого туризму  визначними та історико-культурними об’єктами посилена цікавість та науково-дослідницька  увага. Тому важливим завданням держави, органів місцевої виконавчої влади  є популяризація об’єктів культурної спадщини, яка практично не можлива без залучення  фахівців, які системно ведуть  роботу з виявлення, фотофіксації, дослідження та підготовки облікової документації.

Слобожанщина має багато привабливих своєю  унікальністю об’єктів,  якими  варто не тільки цікавитись і  досліджувати, але й охороняти  на державному рівні.

Такі осередки регіональної культурної спадщини як Ілюхівський, Зайцівський та Довжицький вали у Валківському  районі (Ізюмська лінія)  становлять важливу складову  національного ресурсу пам’яток, що потребують збереження.   

Перелік об’єктів культурної спадщини Харківської області

Поділитися:

Залишити коментар